​Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)

​Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)
Loading...

Prodhuesi japonez ka prezantuar në tregun amerikan Mazda 6 për 2018 dhe ky është ridizajni i dytë që nga viti 2012 kur është lansuar gjenerata e tanishme.

Automobil tash ka pamje moderne dhe ka motor benzinë me katër cilindra 2.5 Skyactive-G me turbo-mbushës, me 250 kuaj fuqi.

Mazda 6 për 2018 në sallonet e shitjes në SHBA do të arrijë në pranverë, derisa premiera evropiane ritet në mars në panairin e automobilave në Gjenevë.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Auto

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar