12 fëmijët e pabesueshëm që nuk do të besonit se ekzistojnë (Foto)

12 fëmijët e pabesueshëm që nuk do të besonit se ekzistojnë (Foto)
Loading...
6

# 12 Fu Wengui

12

Ai është një adoleshent normal i cili vetëm ka vertebrore shtesë në qafë. Një njeri mesatar ka 7 vertebrorë në qafë dhe ky fëmijë ka 10! Ky qafë e gjatë e trazoi shumë duke ecur. Më vonë, ai u diagnostikua me scoliosis kongjenitale kur ai ishte gjashtë vjeç.

# 11 Lu Hao

11

Ky 4-vjeçar peshon 60 kg, i cili është pesë herë më i madh se fëmijët e një moshe të njëjtë. Ai ha të paktën tre kupa me oriz çdo ditë dhe është vazhdimisht i uritur. Prindërit e tij u përpoqën të kufizonin dietën e tij, por ai u përgjigj me lot. Mjekët nuk janë në gjendje të kuptojnë arsyen për këtë.

# 10 Winter Vinecki

10
Vetëm në moshën 14 vjeç, Winter Vinecki u bë personi më i ri për të përfunduar një maratonë në të gjitha shtatë kontinentet.

# 9 Pan Xianhang

9
Një djalë i jashtëzakonshëm në Kinë, Pan ka një gjendje të rrallë të quajtur Ichthyosis. E gjithë trupi i tij është i mbuluar me lëkurë të thatë dhe të thatë. Ai vuan nga kjo sëmundje që nga lindja e tij dhe shpesh shkakton siklet dhe dhimbje.

# 8 Giuliano dhe Claudio Stroe

8
11 vjeçari Giuliano dhe Claudio, nëntë vjeç nga Rumania janë fëmijët më të fortë në botë. Ata po bëjnë ndërtimin e trupit që nga mosha dy vjeçare. Këta super kampionë mbajnë rekorde për kryerjen e push-ups 20, 90-shkallë dhe mbajtjen drejt në një shtyllë si një flamur për 1 minutë 30 sekonda.

# 7 Richard Sandrak

7
11 vjeçari Giuliano dhe Claudio, nëntë vjeç nga Rumania janë fëmijët më të fortë në botë. Ata po bëjnë ndërtimin e trupit që nga mosha dy vjeçare. Këta super kampionë mbajnë rekorde për kryerjen e push-ups 20, 90-shkallë dhe mbajtjen drejt në një shtyllë si një flamur për 1 minutë 30 sekonda.

 

# 6 Edam

6
Një pikturë jashtëzakonisht e errët me ngjyrë të lëkurës me ngjyrë nga Afrika e Jugut qarkullonte në mediat sociale në vitin 2013. Edam jo vetëm që ka ngjyrë të errët të lëkurës, edhe sytë e tij janë krejtësisht të zeza që e befasojnë këdo që e sheh atë, njerëzit e thjeshtë dhe mjekët!

# 5 Lola Chuil

5
Quajtur shpesh si Black Hannah Montana, Lola Chuil është një bukuri 16 vjeçare që ka rreth 40k pasues në Instagram. Sytë e saj të mrekullueshëm blu-gri dhe një hundë të shkrirë, dhe sigurisht lëkura e zezë e saj e ftohtë tregon një person nga një planet tjetër.

# 4 Deepak Kumar Paswaan

4
Duke përshëndetur nga India, ky fëmijë ka një palë shtesë të gjymtyrëve dhe këmbëve të cilat janë zhvilluar pjesërisht, këto krahë dhe këmbë janë nga binjaku i tij parazitar që rritet nga stomaku i tij.

# 3 Gabby Williams

3

Gabby duket dikush drejtpërdrejt nga filmi Sci-fi pasi ajo vuan nga një gjendje e rrallë e paidentifikuar e cila e bën moshën e saj një vit kur kalon katër vjet. Gjendja e saj është e pashpjegueshme që e bëri të verbër dhe memecë.

# 2 Kristina Pimenova

2
Në moshën 9 vjeçare, Kristina është përmendur si vajza më e bukur në botë. Duke përshëndetur nga Rusia, Pimenova është një karrierë supermodele. Markat më të mira të modës si Armani, Benetton etj. Kanë nënshkruar një kontratë zyrtare me të.

# 1 Andy Lee (Tsung Tsung)

1
Duke përshëndetur nga Hong Kongu, ky fëmijë filloi të luajë piano në moshën tre vjeçare. Dhe ndërsa ne, në të njëzetat, ende nuk jemi të kuptojmë se çfarë duam të bëjmë, ky fëmijë, po luan tre pjesë të Mozartit para zemërimit të tij. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar