13 foto misterioze që asnjëherë nuk mund të shpjegohen

13 foto misterioze që asnjëherë nuk mund të shpjegohen
Loading...

Zonja Babushka

1

Zonja u pa duke marrë fotografi në ditën e vrasjes së JFK-së në vitin 1963, ndërsa të tjerët konkurronin për mbulim. Identiteti i saj nuk mund të zbulohej nga hetuesit.

Figura e çuditshme

2

Vëzhgoni me kujdes dhe do të shihni një figurë të çuditshme dhe të lundrueshme në të majtën e fotos. Askush nuk e dinte nëse ishte një fantazmë, një iluzion ose thjesht një hijezim në kamera.

Duke valëzuar për ndihmë

3

Ende nuk është e qartë se si gruaja që po valonte për ndihmë nga një nga kullat binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë më 11 shtator arriti të ikë.

Zonja e bardhë

4

Identiteti i një gruaje të çuditshme që shfaqet në foton pas gruas së Peter Berthelot mbeti e paidentifikuar dhe dukej të ishte një fantazmë në stol.

Hija në shkallë

5

Shkalla e Tulipës e shtëpisë së Mbretëreshës është jashtë qasjes për vizitorët, por fotografia e marrë në vitin 1966 kapi një hije të çuditshme që ngjitej në shkallët.

Fantazma e nënës

6

Gruaja, e cila mori fotografinë e bashkëshortit të saj në një makinë, pretendoi se pamjet e zbehta të një personi në pjesën e pasme të makinës ishin fantazma e nënës.

Ajo u zhduk

7

Elsa Lam, i cili u zhduk në hotel dhe u gjet më në fund në një rezervuar uji mbi tavanin e hotelit, por askush nuk e dinte se me kë po fliste, si në videoklipin.

Dritë të ndritshme

8

Kjo foto nga Marsi që tregon një dritë të ndritshme në distancë nuk mund të zbulohej nga shkencëtarët dhe mori vëmendjen e entuziastëve të UFO-ve.

Djalosh i zhdukur

9

Djali i cili u zhduk në një shëtitje në Haiku Stars, Hawaii, texted një fotografi të një njeriu përgjuar në shkurre, në familjen e tij, por njeriu dhe djali ende mbeten të paprekura.

San Pedro Mummy

10

Mbetjet e mumifikuara u gjetën në një shpellë në vitin 1932, por nuk ka patur asnjë shpjegim se çfarë saktësisht është shifra.

Guri misterioz

11

Fotografia është marrë nga Mars Rover në ditën e parë të misionit 3528 dhe 12 ditë më vonë në ditën 3540 tregon gurin misterioz në mes të formimit të shkëmbinjve.

Personi mister

12

Një çift që po vizitonte Kolorado mori këtë fotografi e cila tregon një figurë misterioze në sfond, të cilën ata nuk ishin në dijeni pasi ishin të vetmit që po vizitonin vendin.

Nën det

13

Ekspertët nga e gjithë bota nuk mund të shpjegonin praninë e objektit misterioz në fund të Detit Baltik në vitin 2011 kur u zbulua së pari. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar