14-vjeçarja pa krahë që preku zemrat e miliona njerëzve (Video)

14-vjeçarja pa krahë që preku zemrat e miliona njerëzve (Video)
Loading...

E lindur me probleme fizike, duke mos pasur asnjë nga krahët, por edhe me probleme në pjesën e kofshëve ajo u braktisur nga prindërit e saj biologjikë, por jo nga fati, pasi ajo gjithnjë ka gjetur mbështetjen e përkrahjen e njerëzve përreth saj.

Nga momenti i futjes në ‘Romania’s Got Talent’, në muajin mars, të 14 vjeçares Lorelai Mosnegutu, e deri më sot videoja e parë e prezantimit të saj në këtë emision ka marrë mbi 3 milionë shpërndarje në Facebook dhe dhjetëra milionë komente e pëlqime për rreth globit, transmeton Top Channel.

Ajo vlerësohet jo vetëm për zërin dhe aftësinë e rënies së pianos, por edhe për vullnetin e pafundëm që Lorelai ka. Kjo pasi pavarësisht problemeve fizike atë se ka ndalur asgjë për të arritur ëndrrën e saj, të këndojë e të luaj në piano.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar