Ahmeti ua jep “shqelmin” ministrave të rinj, kthen “shokët” e Gruevskit

Ahmeti ua jep “shqelmin” ministrave të rinj, kthen “shokët” e Gruevskit
Loading...

Pas mashtrimit në zgjedhjet parlamentare ku asnjërin prej tyre nuk e futi në lista për deputet, Ai Ahmeti këto ditë ju ka dhënë zhgënjimin më të madh dhe përfundimtar funksionarëve “të rinj” të cilët i përdori para zgjedhjeve për të aktruar reforma në parti. Burime brenda BDI-së bëjnë të ditur se kreu i kësaj partie nuk ka paraparë asnjërin nga ministrat dhe zëvendës kryeministrat aktual për në kabinetin e ri qeveritarë të drejtuar nga Zoran Zaev. Duke ju dhënë “shqelmin” atyre, Ahmeti ka rikthyer në lojë ish funksionarët e vjetër, disa prej të cilëve kanë bartur poste në Qeveritë e VMRO-DPMNE-së dhe që në parti njihen si “shokët e Gruevskit”. Këto sinjale pritet që ditëve në vazhdim të ngjallin reagime si në mesin e vetë ministrave aktual poashtu edhe në radhët e strukturave partiake të cilët thuhet se kanë besuar në reformimin e BDI-së.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar