Ambasadori i SHBA në OSBE: Tahiri i implikuar në trafikun e drogës në Itali

Ambasadori i SHBA në OSBE: Tahiri i implikuar në trafikun e drogës në Itali
Loading...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE-së, Harry Kamian deklaron se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është implikuar nga autoritetet italiane për mbështetje ndaj trafikantëve të drogës.

Deklarata e Kamian është bërë nga Vjena ku ai ka theksuar korrupsioni dhe kriminaliteti mbeten ende pengesë për Shqipërinë në rrugën e saj të zhvillimit.

“Korrupsioni dhe kriminaliteti në të vërtetë mbeten pengesa për prosperitetin në Shqipëri. Një ish-ministër i brendshëm – i cili tani është anëtar i Parlamentit – është implikuar në Itali për mbështetjen e trafikantëve të drogës”, theksoi ai.

23 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Politikë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar