Ariu thyen shtëpizën e gjuetarëve, largohet me dy pushkë!? (Foto)

Ariu thyen shtëpizën e gjuetarëve, largohet me dy pushkë!? (Foto)
Loading...

Derisa 57-vjeçari po kthehej nga lumi, kafsha kishte thyer derën dhe pasi ka shkaktuar dëme të konsiderueshme, duke ia marrë edhe dy pushkë gjuetie, transmeton Telegrafi.

Njëra prej armëve që u grabit

“Kisha me vete vetëm kovën me ujë, ndërsa ariu ishte para shtëpizës. Mu desh të qëndroja në mal për shtatë orë, derisa u sigurova që është larguar”, ka thënë gjuetari.

Shtëpiza ku ndodhi ngjarja

Rasti është hetuar nga mbrojtësit e rendit, që kanë konstatuar që në shtëpi ka hyrë kjo shtazë grabitqare, ndërsa janë në kërkim të armëve me tytë të gjatë.

 Gërvishtjet e ariut në derë

Deri tani ka ndodhur që një ari të afrohet te shtëpitë për të kërkuar ushqim, por jo edhe të grabisë ndonjë objekt që nuk është për t’u ngrënë.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar