ASHE nis fushatën në Kolonjë, Rama: Kantieri transformues i nisur nga Arbeni do mbyllet nga Ilia

ASHE nis fushatën në Kolonjë, Rama: Kantieri transformues i nisur nga Arbeni do mbyllet nga Ilia
Loading...

ramaAleanca për Shqipërinë Europiane çeli sot fushatën për zgjedhjet e parakohshme në Kolonjë pas ndarjes nga jeta të kreut të kësaj bashkie, Arben Malo.

Në fjalën e tij para qytetarëve të mbledhur në sheshin kryesor të qytetit, Rama kërkoi mbajtjen e një minute heshtje për ndarjen e parakohshme nga jeta të kreut të bashkisë Ersekë, Malo dhe shtoi se kantieri transformues i këtij qyteti të cilin e nisi Arbeni do të vazhdojë kandidati i përzgjedhur nga opozita, mjeku Ilia Stefo

19 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Politikë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar