Automjetet “hi tech” mund të vidhen më lehtë

Automjetet “hi tech” mund të vidhen më lehtë
Loading...
46baf4cf00000578-5120385-image-a-13_1511767842672-1

Ata përdorin kuti transmetuesish, që lidhen me sinjalin e çelësave të makinës brenda shtëpisë.
Sistemi i automjetit “njeh” komandën sikur po hapet me çelësin e saj, e shumë thjesht dhe shpejt ua bën shumë të lehtë hajdutëve.

Policia vet ka këshilluar pronarët e këtyre automjeve “hi tech” që t’i vendosin çelësat e makinave të tyre sa më larg të munden nga dera e automjetit, ose t’i fusin ato në një kuti metalike, në mënyrë që të bllokojnë tërësisht sinjalin që lëshojnë ato, transmeton Top Channel.

Fatkeqësisht, teknologjia e përparuar duket se ka ndihmuar edhe hajdutët në këtë drejtim.

46b6c9eb00000578-5120385-image-a-15_1511767974426 46baf4cf00000578-5120385-image-a-13_1511767842672-1 46baf4d300000578-5120385-image-a-14_1511767905419

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Teknologji

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar