Besa e merr resorin e euro-integrimeve

Besa e merr resorin e euro-integrimeve
Loading...

 

Së shpejti pritet zgjerimi i qeverisë Zaev, këtë para ca ditëve e konfirmoi edhe kryeministri Zaev në një prononcim për media. Sipas asaj që po flitet brenda burimeve qeveritare, Besa në krye me Afrim Gashin do të jetë pjesë e qeverisë dhe kjo punë tani është punë e kryer, por sipas po të njëjtit burim kanë mbetur detaje dhe konkretizimeve për hyrjen e BESËS në qeveri, të cilat pritet që të përfundoj brenda disa ditëve. Hyrja e BESËS tani më është punë e kryer, ku sipas disa zërave të cilat tani për tani dëshirojnë të mbeten anonim, BESËS do ti takoj resori për euro-integrim, post të cilin tani e udhëheq Bujar Osmani nga BDI. Gjithë kjo që pritet të ndodh është për shkak se Bujar Osmanin e pret PSP-ja për shkak të akuzës për korrupsion, burime që duan të mbeten anonime flasin se Zaevi ka vendosur që këtë resor t’ia besojë Lëvizjes Besa dhe Afrim Gashit

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar