Besa: Lufta e hapur e Nikolla Gruevskit kundër Ridefinimit

Besa: Lufta e hapur e Nikolla Gruevskit kundër Ridefinimit
Loading...

Lufta e hapur që kryetari i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski ia shpalli Ridefinimit, po mobilizon forcat patriotike shqiptare që po rreshtohen pa hamendje përkrah Ridefinimit.

Përkrahja për këtë platformë tani mund të zgjerohet edhe në Strugë, ku kryetari i Lëvizjes BESA i shoqëruar nga bashkëpunëtorë të tij të afërt, sot është takuar me ish deputetin e BDI-së Arben Labunishti dhe me përkrahësit e tij.

Ky takim ka shanse te jetë mundësi e kalimit të Labënishtit dhe përkrahësve të tij te BESA, hap të cilin do ta pasojnë edhe shumë intelektualë dhe veprimtarë të pavarur shqiptarë në Strugë,por krejt kjo deri me tani në rrafshin e spekulimeve. Me këtë po i jepet përkrahje e madhe Ridefinimit dhe goditje e madhe Prerodbës së VMRO DPMNE-së e BDI-së, e cila vitet e fundit de facto është bë platformë zyrtare e Qeverisë së Maqedonisë.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar