‘Black Friday’: Yjet e futbollit që mund të shiten lirë në janar

‘Black Friday’: Yjet e futbollit që mund të shiten lirë në janar
Loading...

Afati kalimtra i janarit po afron e me të vjen edhe mundësia e angazhimit të përforcimeve në skuadrat evropiane të futbollit.

“Marca” ka publikuar disa prej emrave më të njohur të futbollistëve që kanë mundësi të largohen në janar me çmime të lira.

Arsyeja është e lidhur me kontratat e tyre me skuadrat përkatëse pasi kanë hyrë në muajt e fundit të tyre, përcjell “lajmi.net”.

Arsenali ka dy futbollistë me status të tillë, mesfushori Mesut Ozil dhe sulmuesi Alexis Sanchez.

Por, në muajt e fundit të kontratës është edhe mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini.

Ander Herrera nuk e ka sqaruar ende të ardhmen e tij në Manchester United.

Kurse, mesfushori i Schalke 04, Leon Goretzka sigurt do të largohet nga klubi gjerman. /Lajmi.net/


Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar