Blushi i përgjigjet Ramës: Kur shkrimtarët merren me qentë, qentë merren me librat!

Blushi i përgjigjet Ramës: Kur shkrimtarët merren me qentë, qentë merren me librat!
Loading...

Deputeti i PS, Ben Blushi, duke folur per gazetaret gjate nje seance parlamentare, ku ka komentuar ne lidhje referendumin e 9 prillit per mandatin e kreut te Partise Socialiste. /r/n/r/nLawmaker, Ben Blushi, speaks to journalists, during a parliamentary session.Deputeti i larguar nga Partia Socialiste, Ben Blushi i është përgjigjur përmes një statusi të publikuar në Facebook, deklaratave të bëra një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama në drejtim të tij.

“Paska folur Edi Rama për romanet e mi! Kur shkrimtarët merren me qentë, qentë merren me Librat!”, shkruan Blushi në faqen e tij në FB.

Një ditë më parë, Rama tha se veç disa romaneve, Blushi nuk kishte bërë asgjë në karrierën e tij politike.

“Meqë ka ikur nga partia mund të thyej heshtjen por për të thënë shumë thjesht, Ben Blushi ka pasur dy kryetarë në parti Fatos Nanon dhe mua. Me Fatos Nanon u bë nja tre herë ministër dhe s’bëri asnjë punë. Me mua s’bëri asnjë punë por bëri nja tre libra, romane”, tha Rama.

19 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

 

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Politikë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar