Bonucci te Reali, vjen përgënjeshtrimi i Milanit

Bonucci te Reali, vjen përgënjeshtrimi i Milanit
Loading...

Mediat spanjolle raportuan dje se Leonardo Bonucci ishte i pakënaqur te Milani dhe se në mungesë te Championsit, do të kërkonte largimin. Sipas tyre, Reali i Madridit ka gati ofertën për të rrëmbyer kapitenin e kuqezinjve, që në muajin janar.

Por, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i klubit të Milanit, që ka mohuar çdo lloj tratative mes Realit dhe Bonuccit. Nëpërmjet një komunikate, kuqezinjtë theksonin se këto janë thjesht hamendësomë mediatike, ndërsa vlerësonin figurën e Bonuccit, si njeriu i duhur për të udhëhequr projektin e ringritjes së Milanit.

26 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar