Bottas merr ‘pole position’, lë pas Hamiltonin

Bottas merr ‘pole position’, lë pas Hamiltonin
Loading...

Valtteri Bottas u tregua më i shpejti në këtë prova, duke lënë pas kampionin e botës Lewis Hamilton dhe duke marrë “pole position”-in e katërt.

Hamilton u rendit i dyti, ndërsa Sebastian Vettel menjëherë pas tij.

Në xhiron e fundit, Kimi Raikkonen humbi vendin e katërt, i cili u mor nga Daniel Ricciardo.

Vetëm i gjashti u klasifikua Max Verstappen me Red Bull, ndërsa në “top-10” më të mirët u renditën edhe Hulkenberg (Renault), Perez e Ocon me Force India si dhe Massa me Williams.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar