“C’est la vie” merr vendim për pozicionin e Aleksandër Lalos

“C’est la vie” merr vendim për pozicionin e Aleksandër Lalos
Loading...

Lalo ka lënë pas një krijimtari të bujshme artistike dhe një rrugëtim që sapo kishte filluar në “C’est la vie”, ku ishte pjesë e jurisë.

Lajmi për vdekjen e Lalos ishte marrë gjatë transmetimit të emisionit dhe menjëherë ishte ndërprerë.

Sipas Xing.al, produksioni ka marrë vendim për pozicionin e kompozitorit dhe karrigia e tij në juri është vendosur të mbetet e zbrazët për të nderuar kompozitorin e njohur dhe për të lënë të kuptohet që ai ishte i pazëvendësueshëm.

Kompozitori Aleksandër Lalo ishte ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare si pasojë e një ataku kardiak.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Entertainment

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar