Chevrolet zbulon Corvette-n më të shpejtë (Foto)

Chevrolet zbulon Corvette-n më të shpejtë (Foto)
Loading...

Me një motor V8 dhe 7 marshe, kjo makinë mendohet se do të arrijë rreth 315 km/h.

Corvette ZR1 do të dalë në shitje pranverën e ardhshme, fillimisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Çmimi pritet të jetë rreth 150 000 dollarë.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Auto

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar