Dashuria për Shqipërinë, dy vëllezër braktisin Danimarkën për fanellën kuqezi

Dashuria për Shqipërinë, dy vëllezër braktisin Danimarkën për fanellën kuqezi
Loading...

Agoni, 19 vjeç, kishte zhvilluar shtatë ndeshje me ekipin U-16 të Danimarkës, nëntë ndeshje për U-17 dhe dy për U-19, derisa kishte debutuar në një ndeshje testuese ndaj Ukrainës me ekipin U-20 të Danimarkës.

Edhe Arbnori, një vit më i ri, i ka thënë “po” Kombëtares U-21 të Shqipërisë dhe është i gatshëm të luajë në vazhdimësi për kuqezinjtë. “Kam dashur gjithmonë të luaj për Shqipërinë ose për Kosovën. Më pas, Shqipëria më ka ftuar dhe ishte një mundësi e mirë për mua. Janë ndjenjat ato që më kanë shtyrë ta marr këtë vendim. Ishte një vendim mjaft i lehtë”, tha Arbnori.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar