Dritëro Agolli feston 85-vjetorin, pullë postare me portretin e tij

Dritëro Agolli feston 85-vjetorin, pullë postare me portretin e tij
Loading...

14713739_10154092046231523_1224541782308517281_nShkrimtari dhe akademiku i shquar Dritëro Agolli feston sot 85-vjetorin e lindjes. Me këtë rast, Posta Shqiptare ka vendosur t’i dedikojë pullën postare Dritëro Agollit. Pulla postare është realizuar nga autori Petraq Papa dhe ka një vlerë prej 120 lekësh. Tirazhi i kësaj pulle postare është 34.250 pulla si dhe 250 copë FDC ( Zarfi i ditës së parë).

Në këtë përvjetor të tij, nuk ka munguar urimi nga kryeministri Edi Rama.

“Edhe 100 Dritëro! Urojmë të gjithë që të kesh një ditëlindje të gëzuar e për shumë vite të tjera akoma, rrethuar me dashuri, miq, lexues dhe mbushur me frymëzim për të tjera poezi në vazhdën e perlave që tanimë i ke falur thesarit të shqipes”, shkruan Rama në Facebook.

pulla-dritero-agolli unnamed-713 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Kulturë

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar