EKSLUZIVE/ Ja çka është biseduar mes Afrim Gashit dhe Johannes Hahn

EKSLUZIVE/ Ja çka është biseduar mes Afrim Gashit dhe Johannes Hahn
Loading...

Sot kishim takim me euro-komesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, z. Hahn, ku patëm rastin të bashkëbisedojmë për raportin e fundit të Komisionit Europian për progresin e Maqedonisë në rrugën e saj europiane.
Me këtë rast Lëvizja BESA e përshëndet vlerësimin e Komisionit Europian për përparimin e bërë dhe rekomandimin e tij për fillimin e bisedimeve për integrimin e Maqedonisë në BE. Pa dyshim se për këtë duhet përgëzuar qytetarët e Maqedonisë, që e zgjodhën këtë rrugë dhe kjo është mbi të gjitha meritë e tyre. Natyrisht, edhe qeveria e ka bërë punën e saj, siç nuk mund të mohohet edhe roli i opozitës, në këtë rast i edhe i Lëvizjes BESA, e cila – pavarësisht se ka qenë opozitë – gjatë gjithë kësaj kohe e ka ndihmuar shumicën parlamentare jo vetëm duke i mundësuar kuorum pune, por duke votuar dhe mbështetur secilin propozim që ka ardhur në funksion të agjendës reformatore të shtetit.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar