Ekziston pema që është më e gjatë se Statuja e Lirisë

Ekziston pema që është më e gjatë se Statuja e Lirisë
Loading...

Pema është 115 metra e lartë – që i bie më e lartë se Statuja e Lirisë.

Të gjithë e duan këtë pemë dhe shkojnë për t’u ngjitur në të dhe për të bërë fotografi.

Hyperion ishte zbuluar më 25 gusht, 2006 dhe sipas matjeve, përmban rreth 530 m3 dru dhe mendohet se është 800 vjet i vjetër, transmeton lajmi.net.

Hulumtuesit thonë se një dëmtim që pema e ka pësuar në maje mund ta ketë parandaluar atë që të rritet ende. Më poshtë mund ta shihni se si duket kjo pemë. hyperion-515500d64203c37bc20064b3del_norte_03_custom-9e6aa8cb5fbf7128fe22bb22159933cea2d60f6b-s800-c85

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar