Eurodeputetët Kukan, Flankejshtajn dhe Vajgëll i shkruajnë Afrim Gashit (Dokument)

Eurodeputetët Kukan, Flankejshtajn dhe Vajgëll i shkruajnë Afrim Gashit (Dokument)
Loading...

Eurodeputetët Eduard Kukan, Kurt Flankeshtajn dhe Ivo Vajgëll i kanë shkruar një letër kryetarit të Lëvizjes Besa, Afrim Gashi, duke e falënderuar për gatishmërinë e treguar për pjesëmarrje në dialogun Zhan Mone që do të mbahet në Ohër.

Ata theksojnë peshën e këtij dialogu politik për Maqedoninë dhe për porcedin instegrues të saj.

Poashtu shprehin në mënyrë të qartë mbështetjen që këtij dialogu ia japin presidenti i Këshillit të Evropës, Antonio Tajani, si dhe eurokomisari për zgjerim. Johanes Han.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar