Formula 1, Hamilton në Pole Position, Rosberg niset pas tij

Formula 1, Hamilton në Pole Position, Rosberg niset pas tij
Loading...

Formula-1Mercedes dominon edhe në provat zyrtare në Çmimin e Madh të Austin në Botërorin e Formula 1. Lewis Hamilton dhe Nico Rosberg dhe ishin sërish të pakapshëm.

Hamilton ka dalë triumfues ndaj shokut të skuadrës me 1 minutë 34 sekonda e 999 të mijtat duke e lënë pas shokun e tij të skuadrës, Nico Rosberg i cili kapi kohën 1 minutë 35 sekonda e 215 të mijtat.

Ndërsa nga vendi i tretë dhe i katërt do të nisen dy pilotët e Red Bull, Daniel Ricciardo dhe Max Verstappen.

Ferrari vijon të jetë pas makinave të Mercedes dhe Red Bull, dy pilotët e saj, Kimi Raikkonen dhe Sebastian Vettel, respektivisht do të nisen nga vendi i 5-të dhe 6-të.
22 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar