Fotografia që do të kujtohet gjithmonë: Kështu u përshëndeten sot Pele dhe Maradona

Fotografia që do të kujtohet gjithmonë: Kështu u përshëndeten sot Pele dhe Maradona
Loading...

Pjesë e këtij evenimenti të paharruar, ishin edhe dy nga futbollistët më të mëdhenj në histori të futbollit, Pele dhe Diego Armando Maradona.

Të dy këta, kanë qenë pjesë e një dilemë se cili është më i miri në histori të futbollit, kjo dilemë raportohej se kishte prishur edhe raportet mes tyre, kur dihej se njëri vinte nga Brazili dhe tjetri nga Argjentina.

Por, sot në Rusi është vërtetuar se nuk bëhet fjalë aspak për prishje të raporteve mes tyre, ku shihet Maradona duke e puthur në ballë Pelen, që së fundi ka pasur probleme shëndetësore.

Tifozët e futbollit shpresojnë që në të ardhmen të shohin përshëndetje të tilla edhe mes Messit dhe Ronaldos./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar