Galaxy Note 7 i ndalohet bartja në aeroplanë

Galaxy Note 7 i ndalohet bartja në aeroplanë
Loading...

Samsung Galaxy Note 7 tash është e ndaluar plotësisht që të bartet nëpër fluturime anë e kënd botës, për shkak të incidenteve, ku ka pasur raste të shpërthimit të tyre.

Kompanitë e fluturimit kanë tërhequr vërejtjen tash e sa rreth eksplodimit të këtyre telefonave dhe se ata nuk mund të jenë të ndezur, apo të mbushen gjatë fluturimit. Por tash ata kanë marrë vendim që të mos lejohen fare nëpër aeroplan, edhe nëse nuk janë të qasshëm.

Vendimi ka ardhur pas njoftimit të Samsung se do të ndalojë se prodhuari këtë model për shkak të problemeve që janë shfaqur, transmeton Klan Kosova.

 

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar