Gashi: Do të sjellim kuadro profesionale edhe nga diaspora

Gashi: Do të sjellim kuadro profesionale edhe nga diaspora
Loading...

Sonte, kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, ka qenë i ftuar në emisionin “Brifing” të udhëhequr nga Aco Kabranov.

Gashi ka thënë se BESA ndoshta nuk do mentonte të përfshihet në Qeveri, por për shkak të situatës aktuale politike në të cilën ndodhet Maqedonia, pra meqë jemi para një momenti hostorik ku duhet të dihet qartë se kush në cilën anë ka qenë, prandaj ne duam të ndihmojmë qeverinë që të stabilzojmë dhe rregullojmë çështjes kryesore të shtetit që kanë të bëjnë edhe me gjeopolitkën.

Gashi theksoi se nëse do të përfshihen në qeveri edhe kurbetçarët shqiptar të cilët jetojnë në diasporë, e të cilët përputhen me ideologjinë e BESËS, do të përfshihen edhe ata në poste qeverisëse, kështu do të përçojnë mesazhin te të gjithë ata dhe të rinjt se edhe diaspora ka perspektivë edhe këtu.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar