Goditet përsëri Jemeni- 35 persona të vrarë

Goditet përsëri Jemeni- 35 persona të vrarë
Loading...

Të paktën 35 njerëz dje janë vrarë në Jemen para se të hyjë në fuqi armëpushimi 72-orësh i shpallur nga Kombet e Bashkuara.

“Në zjarrin artilerik në afërsi të kufirit me Arabinë Saudite kanë humbur jetën 30 kryengritës shiitë huthë dhe pesë luftëtarë nga forcat proqeveritare”, kumtoi armata jemenase.

Rreth 6.900 njerëz kanë humbur jetën në implikimin e koalicionit të kryesuar nga Arabia Saudite në konfliktin nga marsi i vitit të kaluar.

Armëpushimi do të hyjë në fuqi një minutë pas mesnate.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar