Grezda rikthehet te goli, Osijek mposht 3-0 Rudesin

Grezda rikthehet te goli, Osijek mposht 3-0 Rudesin
Loading...

Eros Grezda është rikthyer te goli me skuadrën e tij në Kroaci. Osijeku ka triumfuar me rezultatin 3-0 ndaj skuadrës së fundit të renditjes, Rudesit, ndërsa të 3 golat u shënuan në pjesën e dytë.

Mioc zhbllokoi rezultatin në minutën e 58’, ndërsa mesfushori gjakovar dyfishoi shifrat në të 72-tën dhe Bockaj shënoi golin e 3-të në të 85-ën. Osijeku renditen në vendin e dytë në kampionatin kroat, me 35 pikë, 12 më pak se Dinamo e Zagrebit që kryeson dhe vijon e qetë rrugën drejt titullit.

9 dhjetor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar