Hillary Clinton është fituese e debatit të tretë dhe të fundit presidencial

Hillary Clinton është fituese e debatit të tretë dhe të fundit presidencial
Loading...

Hillary Clinton është fituese e debatit të tretë dhe të fundit presidencial, sipas votuesve në sondazhin e parë pas debatit të mbrëmshëm.

Sondazhi, i kryer nga CNN-i, ka gjetur se 52 për qind e votuese besojnë se e nominuara demokrate për Presidente, Hillary, ka fituar debatin që zgjati 90 minuta të mërkurën mbrëma, transmeton Express.

Ndërkohë, vetëm 39 për qind e të anketuarve besojnë se i nominuari republikan, Donald Trump, e ka fituar debatin.

Hillary është shpallur fituese e të gjitha tri debateve presidenciale nga sondazhet e CNN-it. /Express/

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar