Horoskopi për muajin dhjetor të këtij viti

Horoskopi për muajin dhjetor të këtij viti
Loading...

Ndërkohë, mesi i dhjetorit do të jetë i përkryer në të gjitha drejtimet. Gjithçka do t’ju duket se është në favorin tuaj. Dhe kështu do të jetë! Në fund të muajit, yjet parashikojnë situata të turbullta.

Dashuria

Pavarësisht ulje-ngritjeve të humorit, dhjetori mund të jetë për ju një muaj i rëndësishëm për çështjet e zemrës, sidomos do ju ndihmojë për të kuptuar, dialoguar e për t’u shpjeguar me partnerin.

Emocionet do të jenë të ngrohta dhe gjithëpërfshirëse, mund të tregoheni më konkretë se kurdoherë tjetër, gjë që do të rezultojë shumë e dobishme nëse do të merrni vendime të rëndësishme. Mesi i muajit do të jetë mjaft pozitive. Ndërsa në fund të dhjetorit gjërat do të stonojnë disi.

Puna

Mërkuri, Urani dhe Saturni deri në datë 20 dhjetor do të jetë asat tuaj nën mëngë përsa i përket sferës profesionale. Do t’ju bëjnë konkretë, të qartë dhe këmbëngulës, cilësi që mund t’i përdorni më së miri në biznes apo në vendin tuaj të punës.

Nëse kërkoni të stabilizoni pozicionin tuaj në punë, kjo mund të jetë periudha e duhur. Investimet do të jenë mjaft të favorshme nëse bëhen në mes të dhjetorit. Në prag të festave do të bëni mirë të pushoni dhe të lini mënjanë punën.

DEMI:

Në dhjetor do të keni nevojë për qetësi, për të reflektuar mbi veten tuaj dhe projektet personale si dhe për të hedhur dritë mbi çështjet personale që në dhjetë ditët e para të muajit do t’ju stresojnë disi.

Do të kaloni ditë jo shumë të mira, por në prag të festave do ta merrni veten kur të kaloni kohën me njerëzit që doni. Do ta mbyllni vitin duke qenë gati për arritjet e mëdha që ju presin vitin e ardhshëm. Yjet do t’ju mbështesin!

Dashuria

Në pjesën më të madhe të dhjetorit do të jeni disi të paqartë përsa i përket ndjenjave, dyshimet do t’ju trazojnë dhe mërzia do t’ju shqetësojë. Marsi që ndodhet tek Akrepi gjatë dhjetë ditëve të para të muajit është shkaktari i kësaj situate.

Por në Krishtlindje, Afërdita që pozicionohet tek Bricjapi ju premton mrekulli. Të gjitha arritjet tuaja, nga sot e në muajt në vazhdim do të jenë mjaft të prekshme.

Puna

Dhjetori nuk do të jetë një muaj shumë i mirë, por në një farë mënyre do t’ia dilni mbanë. Cilado qofshin kërkesat apo nevojat do të arrini të kënaqni veten dhe të tjerët. Në punë mund të hasni tensione, por nëse tregoheni diplomat do të evitoni që debatet të zgjasin në kohë.

Yjet ju ofrojnë situata të tjera në prag të festave, me Saturni që kalon tek Bricjapi. Viti 2018 do të jetë plot situata favorizuese. Nëse nuk do ta kuptoni menjëherë, së shpejti do të shihni rezultatet.

BINJAKËT:

Dhjetori shfaqet si një muaj mjaft i ngarkuar, duhet të jeni të përqendruar dhe të mos hutoheni. Shumë gjëra do keni për të bërë, prandaj mund të harroni detaje të rëndësishme, gjë që mund të shkaktojë debate në familje.

Tregoni kujdes në mënyrën sesi shpreheni, pasi nuk do të jeni shumë të qartë. Për fat, afrojnë festat dhe do mund të pushoni dhe harroni të gjitha detyrimet dhe dhjetëra gjëra që duhen bërë!

Dashuria

Dhjetori do të nxjerrë në pah gjërat që nuk shkojnë në lidhjen tuaj, nëse vërtet ka. Nëse jeni të pakënaqur, Afërdita, Mërkuri dhe Saturni që ndodhen tek Shigjetari do t’i nxjerrin ato në pah, duke u bërë shkak për diskutime dhe situata tensionuese.

Nëse jeni çift apo beqar/e, mund të kaloni ditë plot nervozizëm, por në Krishtlindje qielli do të hapet dhe në zemrën tuaj do të rikthehet qetësia dhe siguria. Mbyllja e muajit do t’ju gjejë gati për t’u përballur me atë që ju rezervon e ardhmja!

Puna

Mërkuri që e keni kundër përgjatë gjithë muajit, ju këshillon të jeni preçizë dhe të përqendruar tek detajet. Ndonjë e papritur ju pret, sidomos nëse puna juaj lidhjet me furnizuesit apo klientët.

Do të kaloni ditë të ethshme dhe të ngarkuara, por në prag të festave qielli do të hapet dhe do ta shihni botën me një sy tjetër. Përgatituni të kaloni një periudhë më të qetë. Do të jetë një muaj i lodhshëm dhe plot impenjime, por do t’ia dilni mbanë.

GAFORRJA:

Do ta nisni muajin me tensione. Një debat në familje ose një shqetësim që do të marrë udhë përgjatë dhjetorit. Por grinta juaj do të rikthehet sapo Marsi do të zbarkojë tek Akrepi, pasi do ju ndihmojë të vini rregull në jetën tuaj.

Vetëbesimi do të shtohet dhe aftësitë tuaja do të dalin me në pah. Do t’i shihni situatat me një sy tjetër dhe do të gjeni shpejt zgjidhjen e duhur. Në Krishtlindje, mos lejoni që dyshimet t’ju prishin qetësinë. Kini besim, sidomos në veten tuaj.

Dashuria

Në fillim të muajit, me Marsin tek Peshorja do të ndiheni të paqartë, konfuzë ose të pakënaqur. Do të doni më shumë dhe nëse nuk do t’ia arrini do të tregoheni nervozë dhe aspak tolerant. Por pasi Marsi të kalojë tek Akrepi, do t’ju rikthehet grinta dhe do të jeni gati për të treguar sesa vleni.

Ky kalim mund të jetë shumë i mirë përsa i përket erosit, që gjatë kësaj periudhe do të jetë një armë e fortë e juaja. Në fund të vitit, Afërditën do ta keni kundër, gjë që do t’ju sjellë pasiguri, por erosi sërish do të jetë një pikë e fortë.

Puna

Në përgjithësi dhjetori paraqitet një muaj i mirë. Do të angazhoheni fort dhe do të jepni më të mirën tuaj. Tani do t’i keni idetë e qarta dhe do të kuptoni më mirë sesi duhet të reagoni për të evituar vështirësi në të ardhmen.

Yjet do t’ju mbështesin, dhe në prag të Krishlindjes diçka do të ndryshojë. Ky do të jetë momenti i duhur për të pushuar dhe shijuar qetësinë. Nëse do të shfaqen vështirësi, Marsi, që ndodhet tek Akrepi, do t’ju japë një dorë.

LUANI:

Të gjallë dhe plot dëshirë për të shijuar jetën, për të lidhur miqësi të reja ose për t’u dhënë jetë projekteve të rëndësishme përsa i përket familjes ose jetës personale. Do të jeni pak nervozë për shkak të shpenzimeve.

Me Jupiterin dhe Marsin tek Akrepi nuk do mund të frenoni këtë dëshirë tuajën, që do t’i shfaqë pasojat e saj në familje. Por nga ana tjetër, jeta shoqërore do t’ju ofrojë shumë zbavitje dhe për më tepër surpriza shumë të bukura.

Dashuria

Dialogu dhe emocionet do t’ju shoqërojnë përgjatë gjithë muajit, që nis me situata shumë premtuese. Nëse po kërkoni stabilitet, dhjetori do t’jua sjellë. Nëse shpresoni të kaloni ditë plot pasion dhe eros, nëntë ditët e para të muajit do të jenë shumë eksituese dhe speciale.

Më pas, tensionet mund të shfaqen në zemrën tuaj. Ndoshta xhelozia apo stresi i shkaktuar nga të tjerët. Gjithsesi zemra juaj do jetë plot emocione dhe nervozizmi do të zgjasë shumë pak.

Puna

Me Mërkurin tek Shigjetari do të karakterizoheni nga qartësia dhe gjallëria. Nuk do t’ju shpëtojë asnjë detaj. Do të tregoni aftësi gjatë negociatave, por nga ana tjetër do t’ju duhet të rishikoni pritshmëritë tuaja në aspektin ekonomik.

Në këtë fushë do të karakterizoheni nga uljet dhe ngritjet, kjo prej shpenzimeve që do të bëni apo prej vonesave në pagesa. Gjithsesi do të arrini të konsolidoni prestigjin tuaj në punë dhe të nxirrni në pah aftësitë tuaja.

VIRGJËRESHA:

Nëse në përgjithësi jeni të organizuar dhe praktik, në dhjetor rrezikoni të shfaqeni të papërqendruar dhe konfuz. Mund të jeni disi të shpenguar, por mos harroni që ju presin shumë punë që duhen realizuar. Nëse do të harroni diçka, është mëse njerëzore.

Në Krishtlindje do të shfaqni grintën tuaj, që do t’ju bëjë edhe më të vendosur dhe plot siguri në vetvete. Do ta mbyllni muajin të kënaqur, pasi 2018 do të jetë një vit i shkëlqyer në shumë aspekte.

Dashuria

Dhjetori do të jetë një muaj që nis me pasiguri, por që mbyllet pozitivisht. Kalimet e yjeve në fillim të muajit do t’ju sjellin tensionime. Ndoshta nuk do të jeni të sigurt për emocionet tuaja, ose do të perjetoni një moment zhgënjyes që do t’ju bëjë t’i shihni gjërat më të zeza nga ç’janë.

Gjithsesi, në mes të muajit do të nisni të ndiheni më mirë dhe nga Krishtlindja e në vazhdim, pasiguritë do t’i hidhni pas krahëve. Pozicionimi i yjeve do të ndryshojë, prandaj dhe ju do të ndiheni më të fortë, të pjekur dhe të vetëdijshëm për nevojat tuaja.

Puna

Në punë mund t’ju shkaktohen të papritura dhe vonesa, të cilat do të duhet t’i përballoni me qetësi dhe tolerancë. Mund të kaloni momente jo të mira, por shikoni drejt së ardhmes dhe tregohuni të qetë, sepse situata do të ndryshojë për mirë.

Në fillim Jupiteri dhe në fund të muajit edhe Saturni, do t’ju mbështesin. Ky kombinim që garanton në vitin 2018 arritje shumë të rëndësishme, si për karrierën, ashtu edhe për të ardhurat. Besoni në veten tuaj dhe impenjohuni fort!

PESHORJA:

Do ta nisni dhjetorin plot entuziazëm për shkak të një projekti që keni në dorë. Edhe nëse nuk do të keni objektiva të veçantë për të arritur, do të tregoheni shume të gjallë dhe plot dëshirë për t’u zbavitur dhe njohur njerëz të rinj.

Edhe në familje do të jeni mjaft komunikues. Nëse do të keni çështje për të sqaruar, më mirë zgjidhini para se të mbërrijnë festat. Krishtlindja dhe fundi i vitit do të jenë të qetë, por qielli do të ndryshojë në fund të dhjetorit, prandaj do të jetë mirë t’u dilni përpara tensioneve dhe mosmarrëveshjeve.

Dashuria

Komunikues, të bukur, madje shumë pasionantë, sidomos në fillim të dhjetorit. Do ta nisni muajin në formë të shkëlqyer, duke shijuar dashurinë dhe me dëshirën për të arritur objektivat plot entuziazëm dhe gjallëri.

Do të jetë një fazë pozitive për të arritur stabilitetin, sidomos atë të brendshëm dhe emotive. Afërdita dhe Saturni do t’ju ndihmojnë shumë në këtë drejtim deri para festave. Më pas situata ndryshon disi dhe nuk do të jetë gjithçka fushë me lule.

Puna

Mërkuri tek Shigjetari ju pajis me qartësi mendore dhe ju ndihmon të konkretizoni të gjitha detyrat që keni përpara. Dhjetori do të jetë një muaj shumë impenjativ dhe plot gjëra për të bërë. Në anën tuaj keni Saturnin që deri në 20 dhjetor do t’ju ofrojë stabilitet dhe situata që do ju ndihmojnë të përmirësoni imazhin tuaj.

Më pas, pasiguritë do të shtohen, por festat do të mbërrijnë do ju do t’i kushtoni rëndësi vetëm dëshirës për të pushuar. Nëse do të punonin, Mërkuri do të jetë pranë jush për t’ju ndihmuar.

AKREPI:

Plot grintë, të vendosur dhe plot vetëbesim për të çuar përpara idetë dhe projektet tuaja. Do të shfaqni dyshime rreth ideve të të tjerëve, por mosbesimi në këtë rast nuk do t’ju bëjë keq, madje do t’ju ruajë nga kritikat dhe komentet.

Dhjetori do të jetë një muaj shumë i mirë, që do t’ju sjellë më pranë rezultatet që prisnin. Kjo nuk ndodh çdo ditë, prandaj punoni fort dhe reflektoni me kujdes për çfarë dëshironi në të gjitha aspektet e jetës.

Dashuria

Dhjetori nis me shpërqendrim, sepse mund të jeni i fokusuar në çështje të tjera ku doni të realizoni objektivat. Do të shfaqeni pasionant, sidomos pas datës 9, kur Marsi kalon tek Akrepi dhe ju bën të pangopur për të shijuar erosin dhe dashurinë.

Deri në Krishtlindje do t’ju mungojë disi romantizmi, por erosi do të jetë fuqiplotë. Në Krishtlindje do të përjetoni emocione konkrete, shumë të bukura.

Puna

Jupiteri, më pas nga data 9 e në vijim edhe Marsi, që ndodhet tek Akrepi, do t’ju mbushin plot besim dhe vendosmëri. Me mbështetjen e tyre, shumë arritje do t’i keni në dorën tuaj, por lajmet e mira nuk përfundojnë këtu. Nga data 20, Saturni bëhet aleati juaj, dhe me ndihmën e tij do të stabilizoni rezultatet e arritura, e dalë ngadalë dhe pozicionin tuaj në punë.

Prandaj në këtë periudhë shfrytëzoni kohën në maksimim. Situata që shfaqet para jush është shumë pozitive, prandaj mos hezitoni të bini në sy të shefave tuaj. Kini besim! Gjëra të mira ju presin.

SHIGJETARI:

Ju pret një muaj i favorshëm, sidomos në sferën private, por gjëra interesante shfaqen edhe në anën praktike. Do të keni kohë t’u përkushtoheni hobeve tuaja, të njihni njerëz të rinj, të organizoni festa të bukura dhe të nxirrni në pak, alegrinë, entuziazmiin dhe optimizmin që ju karakterizon.

Të gjithë do t’ju duan dhe me simpatinë që ju karakterizon do të jeni të admirueshëm. Dhjetori do të jenë një muaj i shkëlqyer, prandaj përfitoni për të vënë në jetë projektet që keni më përzemër.

Dashuria

Afërdita do të jetë në shenjën tuaj në pjesën më të madhe të muajit, gjë që paralajmëron një periudhë të rëndësishme për çështjet sentimentale. Nga ana tjetër Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj përgjatë gjithë dhjetorit, ndërkohë që Marsi ju favorizon duke nisur nga data 9.

Ky pozicionim planetesh ju mbush plot gjallëri dhe ju bën komunikues, të qartë dhe të drejtpërdrejtë, por nga ana tjetër ju shton oreksin për erosin, duke ju bërë shumë të apasionuar. Në fund të muajit pritet një atmosferë më gri, por gjithsesi ju keni dhënë më të mirën tuaj.

Puna

Mërkuri dhe Saturni tek Shigjetari janë çelësat që do ju hapin shumë dyer. Do të jeni të qartë, të përqendruar dhe të aftë në komunikim. Në marrëdhëniet profesionale do të jepni maksimumin tuaj, prandaj shefat do t’ju kenë me sy të mirë.

Saturni do t’ju ofrojë stabilitet deri në datë 20. Me afrimin e festave, qielli do të jetë jo aq i favorshëm për ju. Ka ardhur momenti që të ndaloni dhe të shijoni pushimet që i keni merituar.

BRICJAPI:

Dhjetori nuk do të nisë me këmbë të mbarë. Një e papritur, një situatë irrituese ose një person ngatërrestar do t’jua përkeqësojnë gjërat. Tregoni durim dhe përpiquni të mos shkaktoni ndonjë katastrofë. Në mes të dhjetorit, situata do të përmirësohet, ndërkohë që në fund të muajit gjithçka do të ndriçojë.

Babagjyshi i Krishtlindjes do t’ju sjellë shumë dhurata; qetësi, harmoni në familje, lumturi në dashuri dhe ndoshta edhe… ndonjë rast të artë. Pra, një mbyllje pozitive e vitit 2017!

Dashuria

Dhjetori nis me turbullira. Ndoshta xhelozia, ndoshta pasiguritë në ndjenja ose malli për atë që nuk e keni më. Bëni durim; nga data 9, Marsi do të pozicionohet tek Akrepi dhe dalë ngadalë pasioni do të ndizet në zemrën tuaj.

Do të ndiheni më të gjallë, më sensualë dhe kjo do të ndihet në vështrimet tuaja provokuese. Në Krishtlindje, Afërditra do të shkojë tek Bricjapi. Një kalim i rëndësishëm ky, që do t’i japë jetë një faze themelore për ndjenjat tuaja. Edhe pse nisja e muajit ishte e komplikuar, vazhdimi do të jetë plot shkëlqim.

Puna

Tensionet do të katrakterizojnë fazën e parë të dhjetorit, situata nuk do të jetë shumë e keqe, por ka shumë gjëra që duhet të shkojnë në vendin e tyre. Impenjohuni fort dhe do të shihni që rezultatet do nisin të shfaqen.

Nga mesi i muajit, të ardhurat tuaja do të përmirësohen ndjeshëm prej kursimeve, apo sepse do të merrni para që nuk i prisnit. Në fund të muajit do të ndiheni gati për të marrë një vendim; për të pranuar një propozim ose për të vazhduar në një tjetër drejtim. Kini besim! Koha është aleati juaj.

UJORI:

Dhjetori do të jetë muaji i duhur për jetën sociale. Ju presin takime, situata të këndshme, jetë nate shumë e mirë dhe ftesa e njohje të reja interesante. Pra, do të keni shumë gjëra të bukura për të bërë. Por në familje ose në punë, dikush mund t’ju nervozojë.

Do të keni nevojë për qetësi dhe mirëkuptim. Në fund të muajit pushoni dhe përqendrohuni tek gjërat që kanë rëndësi. Përshëndesni vitin 2017 dhe prisni me besim 2018-ën. Merreni jetën si t’ju vijë!

Dashuria

Do të jetë një muaj shumë i mirë në fushën e ndjenjave. Romantizmi do të jetë një gjë pozitive, ndërkohë që erosi është arma juaj e fortë, por do të marrë disa goditje dhjetëditëshin e dytë të dhjetorit.

Arma sekrete do të jenë simpatia, të qënit komunikues, aftësia për të çdramatizuar dhe për të kuptuar . kur dialogu funksionon, shumë gjëra përmirësohen. Kjo gjë nuk vlen vetëm për dashurinë! Në fund të dhjetorit do të ndiheni pak të paqartë… Çfarë ka ndryshuar?

Puna

Arritje të mira në punë, por pak më të mira përsa i përket parave. Në punën tuaj do të dini si të bini në sy të shefave, do të jeni të përqendruar dhe të vëmendshëm ndaj detajeve. Ndërsa përsa i përket parave do të bëni shpenzime ekstra. Do të shfaqet një situatë e paqartë, por jo e pamundur për t’u zgjidhur.

Me Mërkurin tek Shigjetari përgjatë gjithë muajit do të shfaqni anën tuaj më të mirë edhe në raportet me të tjerët. Në bashkëpunime do të shfaqni anën tuaj më të mirë. Përfitoni sepse me mbështetjen e yjeve rezultatet nuk do të vonojnë të shfaqen.

PESHQIT:

Ndërsa Jupiteri ndodhet tek Akrepi, favorizues dhe mbështetës i mirë, ju nuk arrini të kuptoni pse gjatë këtij muaji jo të gjitha gjërat shkojnë mirë. Saturni, para se të kthehet në aleatin tuaj, do të bashkohet me Mërkurin dhe Afërditën duke ju bërë konfuz, të paqartë, të pasigurt dhe irritues.

Mund të jeni shumë të papërqendruar dhe pasojat nuk do të jenë të mira. Mund të keni debate në familje ose në punë. Për fat, nga 20 dhjetori, Saturni do të jetë aleati juaj, ndërkohë Afërdita nga data 25. Prandaj priteni me besim vitin e ardhshëm, sepse do të jetë i shkëlqyer.

Dashuria

Afërdita tek Shigjetari rrezikon të shkaktojë një stuhi në zemrën tuaj, të trazuar nga pasiguritë, madje edhe xhelozia. Cilido qoftë statusi juaj, beqar/e apo çift, emocionet do të jenë të forta, por jo të qeta. Do ju duket sikur po dalin në pah situata të kaluara, që mendonit se i kishit harruar.

Nga mesi i muajit, erotizmi do të forcohet dhe do t’ju japë vetësiguri dhe më shumë besim për atë çfarë dëshironi. Në Krishtlindje gjithçka do të qetësohet dhe lumturia do të shkëlqejë. Cilido qoftë problem, tashmë do ta lini pas krahëve.

Puna

Mërkuri tek Shigjetari mund t’ju pengojë përgjatë gjithë muajit. Të papriturat, vonesat në dorëzime, thashethemet apo pasojat e një gabimi do t’ju bëjnë t’ju shtyjnë të mendoni se pse nuk u treguat më të vëmendshëm; prandaj hapini sytë mirë. Prisni me besim fundin e muajit, kur ndryshimi për mirë i situatës do t’ju qetësojë.

Në vazhdim, gjithçka do të shkojë drejt përmirësimit dhe së shpejti do të dilni nga tuneli ku ishit futur. Tani për tani mos u shpërqendroni, pasi e ardhmja paraqitet shumë e mirë në aspektin e karrierës dhe të ardhurave

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar