Irak, kapet kushëriri xhihadist i Saddam Huseinit

Irak, kapet kushëriri xhihadist i Saddam Huseinit
Loading...

IraqForcat policore irakene kanë kapur Nazar Hammoud Ghany, kushëririn e Saddan Husein në një qytezë rreth 30 kilometra në jug të Kirkukut. Mediat kurde, të cilat kanë raportuar lajmin, kanë shtuar se i ndaluari akuzohet se ka marrë pjesë në masakrën e Kirkukut të premten e shkuar dhe se ka pranuar që “është anëtar i ISIS-it”.

Irqa 1Ghany, djali i tezes së diktatorit iraken, ishte fshehur në një cisternë uji i armatosur me një automatik Ak47 dhe eksploziv.

Irqa 2Në një mënyrë të tillë është fshehur edhe vetë Saddam Huseini, me qëllim për t’i shpëtuar forcave të sigurisë.

Irqa 325 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar