Ironizon Fejzi Hajdari-STRATEGJIA E VJETËR, BUDALLENJTË E RI ?!

Ironizon Fejzi Hajdari-STRATEGJIA E VJETËR, BUDALLENJTË E RI ?!
Loading...

Fejzi Hajdari përmes një postimi në faqen e tij në fejsbuk ironizon për bashkëpunimin në mes BDI dhe VMRO-së dhe lojës së dyfishtë që luajnë të dy partitë qeveritare. Këtë deklaratë e ka bërë si pasojë e deklartës së Dimovskit nga ana e VMRO-së i cili theksoi se në Maqedoni kurrë nuk do të ketë dygjuhësi dhe ridefinim të shtetit.

Më poshtë mund ta gjeni postimin e Fejzi Hajdarit.

STRATEGJIA E VJETËR, BUDALLENJTË E RI ?!

Tash BDI dhe VMRO, e fillojne lojen e vjeter, medemek keta te VMRO-se dalin dhe thone: “Kurre nuk do te kete dygjuhesi”!!
Te nesermen dalin te BDI-se: “Dygjuhesia patjeter te behet se ndryshe nuk ben”?!!! Ju kujtohet si luanin kete strategji per Kercoven karshi qytetareve, nderkohe qe para disa vitesh ishin marre vesh qe Kercova t’i kalonte BDI-e per nje afat te shkruter.
Kjo eshte strategjia e PING-PONG-ut politike… E mungeses se kreativiteti ose me mire thene: e protaginisteve te ster-konsmuar.
Eshte mire qe opozita ta demaskoje kete strategji, qe ne start sa nuk ka filluar fushata, se pastaj na lodhin me budallakite bajate, qe i hedhin si shabllone-stereotipe-klishe//rrugadrejt.com

untitled

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar