Itali, sekuestrohen 385 kg kokainë, droga vinte nga Brazili

Itali, sekuestrohen 385 kg kokainë, droga vinte nga Brazili
Loading...

20161027_085442_6FE9061D.jpg_997313609Policia italiane ka sekuestruar 385 kg kokainë të pastër në portin Gioia Tauro të Rexhio Kalabrias. Kokaina transportohej me një anije kontaineri që vinte nga Brazili. Nëse shitej në treg kokaina do të kapte vlerën e 77 milionë eurove.

Autoritetet italianë kanë arrestuar 9 pjesëtarë të personelit të anijes si dhe kanë nisur hetimet për të zbuluar destinacionin final të kokainës.

27 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar