Ja sakrifica e ministrit të Kulturës, Asaf Ademi!

Ja sakrifica e ministrit të Kulturës, Asaf Ademi!
Loading...

Pa dyshim se emri më i përfolur gjatë kësaj jave nëpër rrjetet sociale dhe mediat televizive është emri i ministrit të ri të kulturës, Asaf Ademi. Gostivarasi i mirënjohur Ademi pritet që së shpejti të marrë detyrën e re – ministër i Kulturës, dikaster ky që, pas marrëveshjes së arritur mes kryetarit të BESËS, Afrim Gashi, dhe kryeministrit, Zoran Zaev, për bashkëqeverisje, i ka takuar Lëvizjes BESA. Ndërkaq BESA e ka propozuar pikërisht Asaf Ademin që të jetë drejtues i kësaj ministrie.
Aftësitë e tij menaxheriale, një profesionist mirë i përgatitur intelektualisht dhe moralisht, menaxher i suksesshëm në një ndër kompanitë më prestigjioze ndërkombëtare “INSCALE GLOBAL”, ekspert në lëmin e teknologjisë, janë disa elemente nga kapitali i ministrit të ri Asaf Ademi, i cili në rrethinën e tij njihet si njeri i sukseseve dhe sakrificave të mëdha. Cila është sakrifica e radhës e Asaf Ademit për shqiptarët? – Sakrifica e ministrit të ri të Kulturës, i cili vjen nga radhët e BESËS, do të jetë ndërprerja e kontratës së punës me kompaninë prestigjioze ndërkombëtare “INSCALE GLOBAL”, ku ai një kohë të gjatë ka qenë menaxher i kësaj kompanie. Gjithë këtë sakrificë ministri i BESËS, Asaf Ademi, e ka bërë vetëm që ta ndihmoj procesin e avancimit të kulturës dhe çështjes shqiptare në Maqedoni.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar