Jep dorëheqje Teuta Bilalli prej postit të deputetes!

Jep dorëheqje Teuta Bilalli prej postit të deputetes!
Loading...

 

Brenda kësaj jave pritet të japë dorëheqje deputetja e Lëvizjes BESA (ish përfaqësuese e RDK-së), Teuta Bilalli. Sipas informatave jozyrtare, marrim vesh se ish-funksionarja e RDK-së, Teuta Bilalli po jep dorëheqje nga posti i deputetes, për shkak se klani Llërcë, pra fraksioni joformal i kasamit, vazhdimisht ka tentuar që ta kontrollojë deputeten Bilalli, duke i premtuar asaj avancim dhe profite të ndryshme partiake në momentin që ata do të hynin në qeveri, e cila nuk ndodhi ndoshta shkaku i falsifikimeve të dokumentacioneve nga ky klan. Pas dorëheqjes që pritet të ndodhë me ekstremistët e Çairit të Bekir Halimit – të cilët priten t’i kthehen shtëpisë së tyre të vjetër LSDM, brenda kësaj jave pritet që edhe publikisht dy ish-deputetët e RDK-së të distancohen nga fraksioni joformal i Llërcës.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar