Kasami-Jazbec: Bisedohet për zhvillimet e fundit politike në vend

Kasami-Jazbec: Bisedohet për zhvillimet e fundit politike në vend
Loading...

Në një njoftim të dërguar nga Lëvizja Besa thuhet se koordinatori i kësaj partie është takuar me ambasadorin e Sllovenisë në Maqedoni, Milan Jazbec, ku është biseduar për aktualitetet politike në vend.

Zyrtarët e Lëvizje Besa e kanë informuar ambasadorin slloven për platformën “Ridefinimi”, si dhe përgatitjet e Lëvizjes për zgjedhje. Besa me këtë rast ka shprehur mbështetje të parezervë për Prokurorinë Speciale Publike.

Sipas Besës, përveç PSP-sës krijimi i një Gjykate Speciale është nevojë e patjetërsueshme.

Nga Besa njoftojnë se do të vazhdojnë takime me karakter diplomatik./Telegrafi/

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar