Këto rekorde botërore patën përfundim tragjik

Këto rekorde botërore patën përfundim tragjik
Loading...

Disa kalojnë çdo limit nga forca e tyre për të arritur qëllimin që kanë, shkruan lajmi.net

Mirëpo pavarësisht suksesit që arrijnë, përfundimi ka qenë tragjik.

Një rast i tillë është Lowell Bayell, i cili theu rekordin botëror për shpejtësi mirëpo më pas mjeti i tij fluturues u prish në ajër dhe ai ra në det i vdekur pas shpërthimit.

Shikoni videon më poshtë për të kuptuar më shumë. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | FUN

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar