Kjo është bukuroshja që rrëmbeu kurorën e “Miss Universe 2017”

Kjo është bukuroshja që rrëmbeu kurorën e “Miss Universe 2017”
Loading...

Këtë vit, Kosova nuk kishte asnjë vajzë përfaqësuese në këtë event, ndërsa Shqipëria u përfaqësua nga Blerta Leka, shkruan lajmi.net.

Nga 92 vajza pjesëmarrëse, kurorën e më të bukurës e mori Miss Afrika e Jugut, Demi-Leigh Nel-Peters.

Ndërsa, dy përcjellëset e saj u zgjodhën Laura González nga Kolumbia në vend të dytë dhe Davina Bennet nga Xhamajka në vendin e tretë.

Kujtojmë që vitin e kaluar fituese e “Miss Universe” ishte Miss Franca, Iris Mittenaere, të cilës në fillim i ishte ngatërruar çmimi nga pikërisht drejtuesi i edicionit të sivjetmë, Steve Harvey. /Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Entertainment

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar