Konfirmohen përçarjet brenda “Aleancës për Shqiptarët”, Uniteti mungon në takimin me Hahnin

Konfirmohen përçarjet brenda “Aleancës për Shqiptarët”, Uniteti mungon në takimin me Hahnin
Loading...

Edhe njëherë janë shtuar zërat se ekziston një përçarje në koalicioni “Aleanca për Shqiptarët”. Në takimin me komisarin për zgjerim Johanes Hahn dhe tre eurodeputetët, pamjet tregojnë se kanë munguar përfaqësues të Unitetit.

Në takim të pranishëm ishin Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Vesel Memedi nga RDK.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme pati përplasje sa i përket shkrirjes së “Aleancës për shqiptarët” në një parti.

Përderisa Zulfi Adili nga Uniteti nuk i mohoi këto zëra dhe tha se po bisedohet për një gjë të tillë, nga ana tjetër Vesel Memdi nga RDK tha se zërat e tilla janë një shpifje.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar