Kosovë – Shqipëri, rezultat i papritur

Kosovë – Shqipëri, rezultat i papritur
Loading...

Pasi mposhtën Azerbajxhanin 2:0  dhe sikur patëm thënë se ishte edhe një shkak për të marrë hak për Shqipërinë sot në ballafaqimin e tretë, në kuadër të turneut “2017 Mercedes Benz Agean Cup U-16”, u deshtë ta mundin me rezultat 2:1.

Në një ndeshje jashtëzakonisht të mirë me plotë aksione me shumë raste sidomos në pjesën e parë dhe u shënuan tri gola, dy nga ana e Kosovës dhe një në fund të takimit nga ana e Shqipërisë.

Tash varet nga epilogu i takimeve tjera por Kosova ose do të luftojë për vendin e par ose të sigurt e ka për vendin e tretë.

Kosova – Shqipëria  2:1

Stadiumi: Altinordu Selcuk Tes

Shikues: Disa dhjetëra

Gjyqtarë: B. Gumus, E. Erdogan, F.O, Tursun e A. N. Ercan.

Shënues: V. Tusha (67 e 70) për Kos. e M. Sallu (80) për Shq.

Kosova: Bulliqi, Azemi, Lokaj, Salihu, Bilalli, Janjveva, Marmullaku(Stublla), Krasniqi(Ibrahimi), Dushi(Shala), Tusha(M. Avdyli) e Kiçmari(L. Avdyli).

Shqipëria: Veka, kacmolli, Zalli (Sali), Smajlaj, Gjini(Gjini), Asllani, Gjeci, Dervishaj, Ndreca(Pecani), Paloku(Vata) e Arkaxhiu.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar