Kryetari Afrim Gashi realizon takim me Ambasadorin Italian, z. Carlo Romeo

Kryetari Afrim Gashi realizon takim me Ambasadorin Italian, z. Carlo Romeo
Loading...

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, gjatë ditës së sotme ka realizuar takim me Ambasadorin Italian në Shkup, Shkëlqesinë e tij, z. Carlo Romeo.
Në këtë takim miqësor është biseduar për situatën aktuale politike, si dhe proceset reformatore që e presin vendin në rrugën drejt euro-integrimeve. Me këtë rast, kryetari Gashi ka theksuar se pikërisht për shkak të këtyre rrethanave dhe për ta ndihmuar procesin në reformat thelbësore në shtet, BESA është edhe e gatshme të bëhet pjesë e Qeverisë reformatore.
Të dyja palët u dakorduan që takime të tilla të ketë edhe në të ardhmen.

 

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar