Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, takohet me strukturat e BESËS në Hasanbeg (FOTO)

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, takohet me strukturat e BESËS në Hasanbeg (FOTO)
Loading...

Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi ka takuar strukturat dhe simpatizantët e degëve të BESËS të Gazibabës dhe Haraçinës. Në atmosferë miqësore simpatizantët e Lëvizjes BESA u njoftuan për së afërmi për situatën aktuale politike, mundësin e hyrjes së BESËS në qeveri dhe nevojën e Maqedonisë për të qenë pjesë e familjes euro-atlantike.

Fjalim rasti pati edhe kryetari i BESËS z. Gashi, i cili para të pranishmëve ju foli për rëndësinë dhe peshën e rëndë që bartë BESA, autoktonin e lëvizjes si dhe për vizionin dhe misionin që ka partia. Sipas Gashit ” BESA është idea e 3 A-ve, është kjo ide e cila Maqedoninë dëshiron ta sheh drejt rrugës euro-atlantike NATO dhe BE. Takime të këtilla kryetari Gashi, pritet ti realizoj ditëve në vijim edhe me degët dhe strukturat tjera partiake.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar