Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, takoi deputetin shqiptar në Zvicër, Përparim Avdili

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, takoi deputetin shqiptar në Zvicër, Përparim Avdili
Loading...

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, është takuar me deputetin e mirënjohur në Zvicër Përparim Avdili.

Në këtë takim është biseduar për bashkëpunimin e Avdilit me Gashin në të ardhmen, gjë që është shprehur nga të dyja palët. Ky bashkëpunim ka të bëjë në shkëmbimin e përvojave zvicerane në politikbërjen e BESËS.

Gashi dhe Avdili janë pajtuar që të takohen në vazhdimësi në drejtim të thellimit të miqësisë për të mirën e shqiptarëve të Maqedonisë.

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar