Kur makina shkon me motorin dhe mjetin lundrues (Foto)

Kur makina shkon me motorin dhe mjetin lundrues (Foto)
Loading...

Të treja këto mjete transporti mund t’i bëni tuajat për pak më shumë se 10 milionë dollarë.

Koleksioni i krijuar nga firma suedeze “Gray Designs” përfshin një makinë dhe një motobarkë me dru, si dhe një motor elegant.

Motobarka është ndërtuar me fibra karboni dhe Kevlar (materiali që përdoret për jelekët antiplumb), në mënyrë që të jetë e fortë dhe e lehtë njëkohësisht. Është motobarka që kushton rreth 9 milionë dollarë, ndërsa makina kushton gati 1 milion dollarë.

Më i liri është motori, me një çmim rreth 200 000 dollarë.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Auto

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar