Ky është lojtari i parë që do të largohet nga City në janar

Ky është lojtari i parë që do të largohet nga City në janar
Loading...

Është mbrojtësi Eliaquim Mangala që po kërkon një aventure të re në futboll, larg Manchester Cityt.

Lajmi është bërë i ditur nga gazeta ‘The Sun’, në botimin e ditës së premte.

Arsyeja e largimit janë minutat e pakta të ofruara nga trajneri Guardiola për të.

Mangala është vetëm zgjedhja e katërt e Guardiolas pas Kompany, Otamendi dhe John Stones.

Sezonin e fundit 26 vjeçari e kaloi në huazim te Valencia në Spanjë./Lajmi.net/

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Sport

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar