Ky është mesazhi i parë që është dërguar me telefon para 25 vjetëve

Ky është mesazhi i parë që është dërguar me telefon para 25 vjetëve
Loading...

Dërgimi i një mesazhi përmes telefonit mbush plot 25 vjet. Dhe e dini se teksti i parë i dërguar është “Gëzuar Krishtlindjet”.

Mesazhi i parë është dërguar në 3 dhjetor të vitit 1992 nga inxhinieri i Vodafone Neil Papworth.

“Gëzuar Krishtlindjet” ishte përmbajtja e tekstit që ai dërgoi nga kompjuteri i tij te telefoni i një kolegu.

Ideja ishte në fakt për të publikuar një shërbim për të gjetur njerëzit. Por askush nuk e mendoi që shpërndarja mesazheve do të përhapej kaq shumë.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Teknologji

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar