Lëkundje të forta tërmeti në Italinë Qendrore, nuk raportohet për viktima

Lëkundje të forta tërmeti në Italinë Qendrore, nuk raportohet për viktima
Loading...

italiLëkundje të forta tërmeti kanë goditur mbrëmjen e sotme Italinë.

Tërmeti me magnitudë 5,4 ballë i shkallës Rihter e kishte epiqendrën në Italinë qendrore, konkretisht në provincën Macerata, dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në Romë,  L’Aquila, Perugia dhe Terni.

Mediat italiane bëjnë me dije se tërmeti ka shkaktuar panik të madh tek banorët e zonave të prekura nga lëkundjet, të cilët kanë dalë nëpër rrugë. Raportohet për shembje të disa ndërtesave pranë epiqendrës së tërmetit, por nuk ka ende të dhëna për viktima

26 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar