Maltë, rrëzohet avioni ku udhëtonin zyrtarë të BE-së, 5 të vdekur

Maltë, rrëzohet avioni ku udhëtonin zyrtarë të BE-së, 5 të vdekur
Loading...

39A84F6100000578-3866182-Five_people_have_died_after_a_light_aircraft_believed_to_be_carr-m-17_1477293582266Të paktën 5 persona raportohet se kanë humbur jetën, pasi një avion në të cilin udhëtonin zyrtarë të BE-së është përplasur në Maltë.

Avioni u rrëzua vetëm pak minuta, pasi ishte ngritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Maltës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 7 e 20 me kohën lokale, të mëngjesit të sotëm.

Një dëshmitarë ka dhënë për mediat në Maltë se avioni papritur u kthye në një krah, në të djathtin dhe më pas ra në tokë duke shpërthyer në flakë.

Nga ky aksident i rëndë nuk besohet se ka të mbijetuar. Ky është aksidenti më i rëndë i shënuar në Maltë në kokë paqeje. Avioni po drejtohej për në qytetin Misrata në Libri dhe ende nuk është bërë e ditur kombësia e viktimave.

39A850E000000578-3866182-The_plane_which_can_carry_around_10_people_is_believed_to_have_c-m-18_1477293594981 39A84F8C00000578-3866182-Shocked_onlookers_have_tweeted_pictures_from_the_aftermath_of_th-m-20_147729433598824 tetor 2016 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i artikullit: Gazeta SHQIP | Bota

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar