Maya – Projekt me vargje homazh për nënën e ndjerë

Maya – Projekt me vargje homazh për nënën e ndjerë
Loading...

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore Maya ka publikuar sot një projekt të veçantë, të titulluar “Mëmëdheu”. Përpara nisjes së këngës ajo ka bërë një parantezë të shkurtër dhe shumë emocionuese. Pak javë më parë ka humbur më të dashurën e saj, nënën dhe me sa duket këto vargje kanë qënë të shtrenjta dhe ilaç për të në ditët e fundit. Tashmë që nëna nuk është më fizikisht, lidhjen mes dy botëve e bëjnë pikërisht vargjet e kësaj kënge, siç edhe Maya thotë.
Ajo e ka kënduar këngën përgjatë “Maratonës së këngës popullore” e nuk është e shtrenjtë dhe e bukur vetëm për të, por për të gjithë.

Videoklipi e dëshmon më së miri këtë:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Ek4eLNUOPJU

 

Burimi i artikullit: Arkiva News

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar