Mercedes-AMG GT R nga Renntech me 772PS (Foto)

Mercedes-AMG GT R nga Renntech me 772PS (Foto)
Loading...

Renntech ka sjell modelin e famshëm GTR R i cili më herët kishte ardhur me ngjyrën e gjelbër tani duket se është shndërruat plotësisht. Përveç pamjes, ky model vjen me modifikime të amortizatorëve, kompjuterëve si dhe elemente të tjera, transmeton Express. Falë të gjitha këtyre modifikimeve, ky model tani prodhon 772PS dhe 857Nm torkë. Kujtojmë se modeli bazë prodhon 585PS dhe 700Nm torkë.

Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.0 sekonda që është një përmirësim për 0.5 sekonda.

Renntech nuk ka treguar çmimin, por modeli bazë Mercedes-AMG GT R kushton rreth 157,000 dollarë në SHBA.

Burimi i artikullit: Lajmi.Net | Teknologji

Loading...
Facebook Twitter Google+

Facebook Comments

Artikuj të ngjashëm

Kliko Like per te vazhduar
Kliko Like për të vazhduar